Przejdź do treści

O nas

Od 2009 roku organizujemy Międzynarodowe Maratony Kresowe MTB. W ciągu czternastu sezonów sezonów odbyły się 163 wyścigi. Wystartowało w nich pod 60 000 uczestników. Większość naszych imprez odbywa się na terenie Województwa Podlaskiego. Już tradycyjnie jeden z naszych wyścigów odbywa na Litwie w Rejonie Wileńskim. Odwiedzamy także Lubelszczyznę w Chełmie i w Żmudzi. Należymy do największych imprez rowerowych w Polsce.

W tym roku wymyśliliśmy dla Was najbardziej egzotyczną imprezę rowerową w Polsce: OrientGravel „Szlak Tatarski”. Wielokulturowa Sokólszczyzna to niesamowite tereny do jazdy na rowerze. Dla niektórych będzie to „orient express”. Ci którzy jeżdżą wolniej, będą delektować się pięknymi krajobrazami i niesamowitym klimatem nadgranicznych wiosek i piękną Puszczą Knyszyńską ze stadem żubrów liczącym blisko 300 osobników.

Wystartujemy w Bohonikach spod zabytkowego meczetu. Na trasie nie może zabraknąć oczywiście Kruszynian. Kilka lat temu wizytę złożył w tym miejscu Książę Karol, a obecnie Król Karol III. Na trasie wiele niesamowitych krajobrazów i egzotycznych miejsc „polskiego orientu”. Na mecie zaprosimy Was na kuchnię tatarską w najlepszym wydaniu.

Podobnie jak inne tego typu imprezy gravelowe, Orient Gravel “Tatarski Szlak” będzie miał charakter indywidualnego przejazdu rowerem, po trasie wyznaczonej za pomocą śladu GPS